Czy warto szukać pracy przez social media?

Czy warto szukać pracy przez social media?

Marzec 30, 2019 0 By adminx

Znalezienie pracy to spore wyzwanie, szczególnie dla osób, które nie mają większego doświadczenia zawodowego. Od czegoś trzeba jednak zacząć, ponieważ każdy chce zarabiać swoje pieniądze i potem przeznaczać je na własne potrzeby. Poszukiwanie pracy może się jednak przeciągnąć, gdy nie będzie szukało się zatrudnienia w odpowiednich miejscach. Oczywiście można chodzić od zakładu do zakładu i roznosić swoje CV po firmach, jednak obecnie najlepszym rozwiązaniem są social media.

 

Ludzie nie mają czasu, aby chodzić osobiście po firmach. Bardziej ekonomiczną opcją jest poszukiwanie zatrudnienia przez social media, ponieważ można trafić na różne grupy w swoim regionie, w których roi się od interesujących ofert pracy. Bez wychodzenia z domu być może znajdzie się jakąś atrakcyjną ofertę i zainteresowanemu pozostanie wysłać swoje CV pod wskazany adres e-mail lub też wypełniając przygotowany wcześniej formularz. W social mediach oferty pojawiają się praktycznie co minutę, warto więc założyć konto na portalach społecznościowych, a po pewnym czasie znajdzie się stabilną pracę.

 

Duża wygoda i oszczędzanie czasu

 

Dla poszukujących pracy osób korzystanie z social mediów to bardzo duża wygoda, ale też możliwość zaoszczędzenia czasu. Jest to istotne, ponieważ im więcej CV wyśle się przez Internet, tym większe ma się szanse, że zostanie się wkrótce zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną. Stamtąd już tylko krok do podjęcia nowej pracy, która może przynieść zainteresowanym olbrzymią satysfakcję i spore zarobki.

Działając na co dzień w social mediach można przy okazji przeglądać szereg różnorodnych ofert, niekoniecznie z tej samej kategorii. Reklamują się tam różni pracodawcy, z ofertą można się na spokojnie zapoznać, a dopiero potem podjąć decyzję, czy chce się aplikować na dane stanowisko, czy lepiej poszukać czegoś ciekawego w okolicy. Ofert jest bardzo dużo każdego dnia, a potencjał social mediów jest obecnie wykorzystywany na maksimum, na czym korzystają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy.

 

Zwrócenie na siebie uwagi

 

Najważniejszym elementem poszukiwań będzie zwrócenie na siebie uwagi, tak aby pracodawcy sami wysyłali zainteresowanemu oferty pracy. W związku z tym trzeba na portalu społecznościowym stworzyć jakiś fajny profil, napisać coś o sobie, podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym oraz umiejętnościami. Takie działania przybliżają ludzi do znalezienia ciekawej pracy w interesującej ich branży. Warto jednak zadbać o to, aby:

  • nie kreować się na ekspertów z każdej branży,
  • stawiać pracodawcom realne warunki, np. w zakresie wynagrodzenia,

 

 

Nie można przesadzać, ponieważ wtedy nie znajdzie się pracy w krótkim czasie, a brak zatrudnienia wiążę się z brakiem wpływów środków finansowych na konto. Przeglądanie ofert na social mediach nie jest kłopotliwe, wystarczy zapisać się do odpowiednich grup, a na tablicach pojawiają się one automatycznie. Oczywiście trzeba wybrać kilka podstawowych ustawień filtrowania, np. związanych z regionem poszukiwań, a potem można się już tylko skupić na przeglądaniu ofert i wybieraniu najlepszych z nich.